Jsme rodinná pražírna kávy


Věděli jste, že zelená kávová zrna v sobě uchovávají tisíce éterických olejů? Pražením se tyto oleje uvolňují a dávají kávě její originální chuť. U nás pražíme zrnka na 100%. Získáte tak maximální chuť a vůni pražené kávy.

Malou rodinnou pražírnu kávy jsme vybudovali ve vesničce Těrlicko, kde žijeme. K vytvoření pražírny nás přivedla láska ke kávě a potřeba změny životního stylu.

Téměř každý den naše pražené kávy testujeme a ochutnáváme. Pražení kávy, balení objednávek, degustační dny a osvěta o kávě nás nyní naplňuje.

Věříme, že budete s naší praženou kávou spokojeni stejně jako my. Kvalita je pro nás na prvním místě. Od chvíle, kdy uvaříte Vaši první skvělou kávu, už nebudete chtít míň.

nepražená káva z Kolumbie a poslední kontrola před pražením v naší pražírně Don Franko

 

Jak vybrat správnou kávu

Váš nejčastější, a zcela přirozený, dotaz bývá: která káva je ta nejlepší? Každý z nás jsme jedineční a vnímáme různé chutě i vůně odlišně.

Máme pro Vás tip jak zaručeně vyberete správnou kávu. Náš unikátní kávový rozcestník Vás dovede ke kávě, která Vám bude chutnat.


jak vybrat správnou kávu Don Franko


 

100% arabica z naší pražírny

Znáte známé pořekadlo 100 lidí 100 chutí? Káva arabica Vás nadchne díky rozmanitosti chutí a vůní, které v sobě ukrývá. Objevíte v ní chutě čokolády, ovoce, karamelu i oříšků.

Zemité chutě ucítíte v kávě z Hondurasu a Guatemaly. Čokoládu jistě poznáte v kávě z Peru, Nikaragui i Brazílie. Pro ovocnější chutě sáhněte po kávě z Kostariky, Kolumbie či Etiopie.

Tip pražiče Honzy je káva Keňa AA+. "Je neskutečně hutná a jednoduše JE VÝBORNÁ!"

baleni nasi cerstve prazene kavy z prazirny Don Franko

Novinky pro rok 2021:

Burundi z Afriky je nabitá chutí hořké čokolády a hutné kávoviny.

Panama Casa Ruiz - ručně pěstovaná i tříděná káva nejvyšší kvality z rodinné farmy.


nabidka vyberove arabicy z prazirny Don Franko


 

Espresso směsi Don Franko

Máte rádi Espresso? Vyzkoušejte lahodné Espresso směsi pro přípravu především v automatických kávovarech. Ve směsích získáte komplexní chutě díky míchání tří druhů kávy arabica. Kávou robusta dodáváme kávě hořkost, sílu, hutnější pěnu a větší dávku kofeinu. Taková je i Italská espresso směs.

Jemnější chutě a přesto silnou kávu s nádechem čokolády najdete ve směsi Espresso 80. A pokud preferujete ovocitější až osvěžující kávu, směs Espresso Amerika bude správná volba.


espresso smes vyrabena v rodinne prazirne don franko


 

Nemůžete po kávě spát?

Vyzkoušejte bezkofeinovou kávu z Kolumbie. Potěší ty z Vás, kdo nemůžete, nebo nechcete kofein, a přesto byste chtěli vychutnávat lahodnou kávu s karamelovou příchutí.

Je vyráběná nejšetrnějším vodním procesem Swiss Water®. Moc rádi tuto kávu u nás pražíme.


Kolumbijská káva byla zbavena kofeinu šetrnou Švýcarskou metodou Swiss Water


 

 

Chcete si kávu vyzvednout osobně?

Každý čtvrtek 9:00 - 18:00 máme pro Vás dostupné výdejní místo. Objednejte si kávu přes náš e-shop a zvolte osobní odběr, nebo nám zavolejte a domluvíme se telefonicky.

Jak to funguje?

Jakmile budeme mít Vaši objednávku připravenou k vyzvednutí, pošleme Vám informační SMS a e-mail. Chcete kávu vyzvednout jiný den? Je to v pohodě, stačí nám zavolat a domluvíme se - výdejní místo přímo v našem domku :-)

Kde nás najdete?

V rodinném domku na adrese: Hornická 690/21, 735 42 Horní Těrlicko.

Dotazy s Vámi řeší Honza a Bára

Ať už jdete pro Vaši objednávku, nebo jenom chcete ochutnat naši kávu, neváhejte a zastavte se u nás.  Potřebujete-li poradit s výběrem správné kávy, rádi pomůžeme.

 

jsme rodinna prazirna kavy z Terlicka

 


nEJČASTĚJI NA NAŠEM E-SHOPU HLEDÁTE: