Pražírna Don Franko


Věděli jste že kávová zrna v sobě uchovávají přes 2000 éterických olejů? Díky nim získáte v pražené kávě chuť a aroma. Vyzkoušejte výběrovou kávu praženou na 100%. Získáte tak celý její chuťový potenciál. Díky pražení kávy na 100% vychutnáte ve Vašem šálku výrazné aroma a lepší chuť. Všechny kávy z naší pražírny splňují certifikaci BIO (Organic). Pražíme v malých dávkách, abyste je měli vždy čerstvé!

Bara z nasi prazirny ma na starosti spise dane a dph a dalsi papirovani ale je hrozne sikovna a umi prazit vybornou kavu

 


arabica Don Franko


Znáte známé pořekadlo 100 lidí 100 chutí? Káva arabica Vás nadchne díky rozmanitosti, kterou nabízí. Objevíte v ní chutě čokolády, ovoce, karamelu i oříšků. Zemité chutě najdete v kávě z Hondurasu a Guatemaly. Čokoládu jistě poznáte v kávě z Peru, Nikaragui i Brazílie. Pro ovocnější chutě sáhněte po kávě z Kostariky, Kolumbie či Etiopie.

 

nabidka vyberove arabicy z prazirny Don Franko

 

Káva bez kofeinu vyráběná šetrným vodním procesem z Kolumbijské kávy arabica potěší ty z Vás, kdo nemůžete, nebo nechcete kofein, a přesto byste chtěli vychutnávat lahodnou kávu s čokoládovou příchutí.

 

Kolumbijská káva byla zbavena kofeinu šetrnou Švýcarskou metodou Swiss Water

 


Vybírejte podle doporučení


Prozkoumejte orientační stupnici kyselosti/acidity pražené kávy Don Franko. Chceme Vám pomoci s výběrem správné kávy, která Vám sedne. Kávy arabica z naší pražírny jsme seřadili dle jejich chutí od více ovocných až po zemité. Pro Vaší představu jak chutná daná káva se stačí prokliknout na její detail.

 

1

2

3

4

5

6

7

Žebříček kyselosti

 

 

Všechny kávy z naší pražírny splňují certifikát BIO (Organic).

Produkt ekologickeho zemedelstvi je nase kava Don Franko CZ-BIO-003

 

 


Espresso z čerstvě pražené kávy je lepší


Pijete rádi Espresso? Vyzkoušejte lahodné Espresso směsi pro přípravu především v automatických kávovarech. Ve směsích získáte komplexní chutě díky míchání tří druhů kávy arabica. Kávou robusta dodáváme kávě hořkost, sílu, hutnější pěnu a větší dávku kofeinu. Taková je i Italská espresso směs. Jemnější chutě a přesto silnou kávu s nádechem čokolády najdete ve směsi Espresso 80. A pokud preferujete ovocitější až osvěžující kávu, směs Espresso Amerika bude správná volba.

 

espresso smes vyrabena v rodinne prazirne don franko

 


Pražírna Don FRanko


V obci Těrlicko, kde žijeme, jsme vybudovali malou rodinnou pražírnu kávy. K vytvoření pražírny nás přivedla láska ke kávě a potřeba změny životního stylu. Pražení kávy, chystání objednávek, testovací večery a osvěta o kávě nás nyní naplňuje. Věříme, že právě díky internetu zbouráme hranice a můžeme Vám poslat čerstvě praženou kávu, ať už jste kdekoliv. Pomůžeme Vám porozumět kávě a překonat předsudky, které se o ní tradují.

Kousek od pražírny máme výdejní místo a Kávovou laboratoř, ve které můžete zažít ukázku pražení kávy, a nebo netradiční degustaci kávy Don Franko. Napište nám, nebo zavolejte, a domluvíme se spolu individuálně. 

stan se baristou doma protoze my ti dokazeme ze priprava kavy neni tak slozita jen je potreba dbat na zakladni postupy

 


Káva musí chutnat


Tím, že si koupíte výběrovou kávu, to nekončí. I ta nejlepší káva Vám nemusí chutnat, pokud si ji neumíte správně připravit. Proto jsme se rozhodli vytvořit eBook Káva musí chutnat, díky kterému postupně získáte jistotu v tom, jak si právě Vy připravujete kávu. Objevíte chuť správně připravené výběrové kávy.  Přihlaste se zdarma k odběru eBooku a ještě dnes Vám pošleme první díl!

eBook Kava musi chutnat se stinem

 

Jste připraveni potěšit Vaše chuťové buňky ochutnáním čerstvé kávy různých chutí a vůní? Vybírejte z více než 10 druhů káv či směsí Don Franko, které snadno objednáte online. Pokud se obáváte, nebo si nejste jistí typem kávy, vyzkoušejte balíček Degustátor. Máte velkou šanci, že si najdete rychle tu pravou!

 

 


Objevte prazene kavy Don Franko ktere vas svou chuti a vuni dostanou