Jsme rodinná pražírna


 

V obci Těrlicko, kde žijeme, jsme vybudovali malou rodinnou pražírnu kávy. K vytvoření pražírny nás přivedla láska ke kávě a potřeba změny životního stylu. Pražení kávy, chystání objednávek, testovací večery a osvěta o kávě nás nyní naplňuje.

Věděli jste, že kávová zrna v sobě uchovávají přes 2000 éterických olejů? My v kávě probouzíme maximum chutí a vůní, pražením na 100%. Vy tak získáte ve Vašem šálku výrazné aroma a ještě lepší chuť uvařené kávy.

 

 

"Všechny kávy pražíme v malých dávkách, abyste je měli vždy čerstvé."

 

 


Naše káva 100% arabica


Znáte známé pořekadlo 100 lidí 100 chutí? Káva arabica Vás nadchne díky rozmanitosti, kterou nabízí. Objevíte v ní chutě čokolády, ovoce, karamelu i oříšků.

Zemité chutě najdete v kávě z Hondurasu a Guatemaly. Čokoládu jistě poznáte v kávě z Peru, Nikaragui i Brazílie. Pro ovocnější chutě sáhněte po kávě z Kostariky, Kolumbie či Etiopie.

 

nabidka vyberove arabicy z prazirny Don Franko

 


VVberte kávu na doporučení


Prozkoumejte orientační stupnici kyselosti/acidity naší čerstvě pražené kávy arabica. Chceme Vám pomoci s výběrem správných chutí, které Vám budou vyhovovat.

Kávy arabica z naší pražírny jsme seřadili dle jejich chutí od více ovocných až po zemité. Pro Vaší představu jak chutná daná káva se stačí prokliknout na její detail.

 

1

2

3

4

5

6

7

Žebříček kyselosti

 

 Všechny kávy z naší pražírny splňují certifikát BIO (Organic).

Produkt ekologickeho zemedelstvi je nase kava Don Franko CZ-BIO-003

  


Espresso z čerstvě pražené kávy je lepší


Máte rádi Espresso? Vyzkoušejte lahodné Espresso směsi pro přípravu především v automatických kávovarech. Ve směsích získáte komplexní chutě díky míchání tří druhů kávy arabica. Kávou robusta dodáváme kávě hořkost, sílu, hutnější pěnu a větší dávku kofeinu. Taková je i Italská espresso směs.

Jemnější chutě a přesto silnou kávu s nádechem čokolády najdete ve směsi Espresso 80. A pokud preferujete ovocitější až osvěžující kávu, směs Espresso Amerika bude správná volba.

 

espresso smes vyrabena v rodinne prazirne don franko

 

 


Nechcete kofein, ale chuť ano?


Pražíme bezkofeinovou kávu z Kolumbie. Je vyráběná šetrným vodním procesem Swiss Water® a potěší ty z Vás, kdo nemůžete, nebo nechcete kofein, a přesto byste chtěli vychutnávat lahodnou kávu s karamelovou příchutí.

 

Kolumbijská káva byla zbavena kofeinu šetrnou Švýcarskou metodou Swiss Water

 


Káva musí chutnat !


Tím, že si koupíte výběrovou kávu, to nekončí. I ta nejlepší káva Vám nemusí chutnat, pokud si ji neumíte správně připravit.

Proto je tady pro Vás e-Book Káva musí chutnat, se kterým získáte jistotu v tom, jak si právě Vy připravujete kávu.

Objevíte chuť správně připravené čerstvě pražené kávy.

 

eBook Kava musi chutnat se stinem

 

 Zjistit více informací Don Franko

 


Náš online obchod


Jste připraveni potěšit Vaše chuťové buňky ochutnáním čerstvé kávy různých chutí a vůní? Vybírejte z více než 10 druhů káv či směsí Don Franko, které snadno objednáte online.