Jsme rodinná pražírna kávy


Naší rodinnou pražírnu kávy jsme vybudovali ve vesničce Těrlicko, kde žijeme. K vytvoření pražírny nás přivedla láska ke kávě a potřeba změny životního stylu.

Pražení kávy, chystání objednávek, degustační dny a osvěta o kávě nás nyní naplňuje. Věříme, že Vám dokážeme čerstvě praženou kávu ukázat ve správném světle, a vy si budete moci vychutnat její rozmanité chutě.

 

 

Věděli jste, že kávová zrna v sobě uchovávají přes 2000 éterických olejů? Pražením kávy na 100% vytváříme v každém zrnku maximální chuť a vůni. Vy tak získáte ve Vašem šálku příjemné aroma a ještě lepší chuť uvařené kávy.

Téměř každý den testujeme naše pražené kávy, ale také novinky, než Vám je nabídneme. Proto pevně věříme, že budete s kávou Don Franko spokojeni stejně jako my. Všechny kávy z naší pražírny splňují certifikát BIO (Organic).

"Jsme maličký rodinný podnik a pražíme pro Vás kávu v malých dávkách a co nejčerstvější. Kvalita je pro nás na prvním místě."

 

nepražená káva z Kolumbie a poslední kontrola před pražením v naší pražírně Don Franko

 

 


Jak vybrat správnou kávu?

Váš nejčastější, a zcela přirozený dotaz na začátků bývá: která káva je ta "nejlepší"?

Jelikož jsme každý z nás jedineční, a vnímáme různé chutě i vůně tak trošku jinak, vytvořili jsme pro Vás kávový rozcestník. Pomůže Vám s výběrem správné kávy podle Vašich osobních preferencí - zkuste ho a uvidíte sami.

jak vybrat správnou kávu Don Franko


 

 

100% arabica z naší pražírny

Znáte známé pořekadlo 100 lidí 100 chutí? Káva arabica Vás nadchne díky rozmanitosti chutí a vůní, které v sobě ukrývá. Objevíte v ní chutě čokolády, ovoce, karamelu i oříšků.

Zemité chutě ucítíte v kávě z Hondurasu a Guatemaly. Čokoládu jistě poznáte v kávě z Peru, Nikaragui i Brazílie. Pro ovocnější chutě sáhněte po kávě z Kostariky, Kolumbie či Etiopie.

Tajným tipem pražiče Honzy je káva z Keni. "Je neskutečně hutná a jednoduše - JE VÝBORNÁ :-)"

Letošní novinkou je káva Burundi z Afriky, která je nabitá chutí hořké čokolády a hutné kávoviny.

 


nabidka vyberove arabicy z prazirny Don Franko


 

 

  

 

Espresso z čerstvě pražené kávy je lepší

Máte rádi Espresso? Vyzkoušejte lahodné Espresso směsi pro přípravu především v automatických kávovarech. Ve směsích získáte komplexní chutě díky míchání tří druhů kávy arabica. Kávou robusta dodáváme kávě hořkost, sílu, hutnější pěnu a větší dávku kofeinu. Taková je i Italská espresso směs.

Jemnější chutě a přesto silnou kávu s nádechem čokolády najdete ve směsi Espresso 80. A pokud preferujete ovocitější až osvěžující kávu, směs Espresso Amerika bude správná volba.

 


espresso smes vyrabena v rodinne prazirne don franko


 

 

 

 

Nechcete kofein, ale chuť ano?

Pražíme bezkofeinovou kávu z Kolumbie. Je vyráběná šetrným vodním procesem Swiss Water® a potěší ty z Vás, kdo nemůžete, nebo nechcete kofein, a přesto byste chtěli vychutnávat lahodnou kávu s karamelovou příchutí.


Kolumbijská káva byla zbavena kofeinu šetrnou Švýcarskou metodou Swiss Water


 

 

 

 

Navštivte naše výdejní místo

 

Chcete si kávu vyzvednout osobně?

Jednoduše si vyberte objednejte přes náš e-shop a zvolte osobní odběr, nebo nám zavolejte a domluvíme se telefonicky :-) Každý čtvrtek 10:00 - 17:00 máme pro Vás otevřeno dočasné výdejní místo.

 

Jak to funguje?

Jakmile budeme mít Vaši objednávku připravenou k vyzvednutí, pošleme Vám informační sms a e-mail. Pokud budete chtít kávu vyzvednout jiný den, je to v pohodě. Stačí nám zavolat a domluvíme se - z tohoto důvodu máme prozatím výdejní místo "doma" :-)

 

Kde nás najdete?

Výdejní místo máme v rodinném domku na adrese: Hornická 690, 735 42 Horní Těrlicko.

 

 


Dotazy s Vámi řeší Honza a Bára :-)

 

tel.: +420 724 443 806

email: prazirna@donfranko.cz

 

jsme rodinna prazirna kavy z Terlicka

"Neváhejte a zastavte se u nás. Ať už jdete pro Vaši objednávku, nebo jenom chcete ochutnat naší kávu. Potřebujete-li poradit, ať už s kávou či Vašim kávovarem, rádi pomůžeme."

 

 


Prozkoumejte nabídku naší rodinné pražírny