Pražírna


V Těrlicku, kde žijeme, jsme vybudovali malou pražírnu kávy. K vytvoření pražírny nás přivedla láska ke kávě a potřeba změny životního stylu. Pražení kávy, chystání objednávek, testovací večery a osvěta o kávě nás nyní naplňuje. Věříme, že právě díky internetu zbouráme hranice a můžeme Vám poslat čerstvě praženou kávu, ať už jste kdekoliv. Pomůžeme Vám porozumět kávě a překonat předsudky, které se tradují. Třeba že: káva je hořký černý nápoj. Není tomu tak! Čerstvá výběrová káva chutná neskutečně!

Bara z nasi prazirny ma na starosti spise dane a dph a dalsi papirovani ale je hrozne sikovna a umi prazit vybornou kavu

 


Pražíme naši kávu na 100%


Zelená kávová zrna v sobě uchovávají přes 2000 éterických olejů, díky kterým dostane pražená káva chuť a aroma. My kávu pražíme tak, abychom využili celý její chuťový potenciál. Pražení kávy je alchymie a způsob pražení je tajemství každého pražiče získané zkoušením, testováním a degustováním. Výsledek totiž ovlivňuje velká řada faktorů, například teplota, doba pražení, tlak i vlhkost vzduchu a v neposlední řadě i kvalita kávových zrn. Díky pražení na 100% získáme výrazné aroma a silnou intenzitu. Zároveň pražíme v malých dávkách, takže kávu máme vždy čerstvou. U nás si vyberete kávy nebo směsi z více než 7 zemí Světa.

cerstve uprazena kava arabica z Peru v prazirne Don Franko

 


Pražíme Výběrové kávy arabica


Známe pořekadlo 100 lidí 100 chutí! Káva arabica nás nadchla díky rozmanitosti, kterou nabízí. Objevíte v ní chutě čokolády, ovoce, karamelu i oříšků. Zemité chutě najdete v kávě z Hondurasu a Guatemaly. Čokoládu jistě poznáte v kávě z Peru, Nikaragui i Brazílie. Pro ovocnější tóny sáhněte po kávě z Kostariky, Kolumbie či Etiopie. 100% arabica se také vyznačuje svou kyselostí. Kyselostí dosáhnete při přípravě kávy v automatický i pákových kávovarech. Naopak ve filtrované kávě, french pressu nebo Chemexu poznáte zmiňovanou chuťovou rozmanitost naplno. Pražíme také Kávu bez kofeinu z Kolumbie pro ty z Vás, kdo nechcete kofein a přesto vyhledáváte chutnou kávu.

prazic kavy musi sledovat kazdou vterinu deni kolem prazicky a tak to presne delame u nas v prazirne Don Franko

 


Stupnice naší kávy arabica


Od jemně kyselkávých až po zemité kávy)

Kolumbie

Nikaragua

Brazílie

Etiopie

Kostarika

Peru

Guatemala

Honduras

Pražená-káva

 


Vyrábíme Espresso směsi


Espresso směsi jsme vyladili pro přípravu v automatických i pákových kávovarech dle naší receptury. Skladbu chutí ovlivňují obsah kávy 100% arabica a země původu kávy. Robusta dodává kávě hořkost, sílu, hutnější pěnu a větší dávku kofeinu. Taková je i Italská espresso směs. Jemnější chutě a přesto silnou kávu s nádechem čokolády najdete ve směsi Espresso 80. A pokud preferujete kyselejší, ovocitější až osvěžující kávu, směs Espresso Amerika bude správná volba.

vyrabime rucne obaly i etikety na nase prazene kavy i smesi ktere u nas take vyrabime - prazirna Don Franko

 


Testujte a objevujte


I ta nejlepší káva Vám nemusí chutnat. Pokud si ji neumíte správně připravit. Vaše káva může být hořká, sladká, kyselá, ovocitá, čokoládová, květinová nebo oříšková...chutí je tisíce! Polovinu výsledné chuti máte ve svých rukách právě Vy! Záleží především na Vás, jak si šálek kávy připravíte. Pro kyselejší chutě volte automatické kávovary, nebo pákové pressovače. Pro vyniknutí jemnějších chutí vyzkoušejte filtrovanou kávu třeba přes french press nebo chemex. Než zhodnotíte jakoukoli kávu, vyzkoušejte různé způsoby mletí, různé poměry kávy a vody a také měňte dobu přípravy. Každý s praženou kávou nějak začínal a pár takových příběhu si můžete přečíst v sekci Káva musí chutnat.

baleni nasi cerstve prazene kavy z prazirny Don Franko

 


Kávová laboratoř


V Těrlicku máme menší Kávovou laboratoř, ve které nabízíme hostům ochutnávku káv dle jejich výběru. Představujeme různé typy přípravy a vysvětlujeme, na co si dát pozor během vaření kávy. Je super vidět, když se hosté zapojují do přípravy a zkoušejí nové způsoby! Škola hrou nám stále dává smysl. Napište nám nebo zavolejte, můžeme se domluvit na prohlídce či degustaci.

stan se baristou doma protoze my ti dokazeme ze priprava kavy neni tak slozita jen je potreba dbat na zakladni postupy

 

Udělejte si kávovou laboratoř doma v kuchyni. Pro začátek Vám doporučíme degustovat kávy z různých zemí, protože je tak velká šance, že si najdete rychle tu pravou!

 

internetovy obchod nasi rodinne prazirny z Terlicka Don Franko