Jsme rodinná pražírna kávy


 

V Těrlicku, kde žijeme, jsme vybudovali malou rodinnou pražírnu kávy. K vytvoření pražírny nás přivedla láska ke kávě a potřeba změny životního stylu. Pražení kávy, chystání objednávek, testovací večery a osvěta o kávě nás nyní naplňuje.

 

 

Věděli jste, že kávová zrna v sobě uchovávají přes 2000 éterických olejů? My v kávě probouzíme maximum chutí a vůní, pražením na 100%. Vy tak získáte ve Vašem šálku výrazné aroma a ještě lepší chuť uvařené kávy.

Naše kávy pražíme v malých dávkách, abyste je měli vždy čerstvé. Všechny kávy z naší pražírny splňují certifikát BIO (Organic).

 

nepražená káva z Kolumbie a poslední kontrola před pražením v naší pražírně Don Franko

 

Neustále testujeme naše kávy, než Vám je nabídneme. Chceme mít jistotu, že si u nás zakoupíte produkty rodinné kvality. Proto pevně věříme, že budete s naší kávou spokojeni stejně jako my.

 

 


Jak vybrat správnou kávu?


 

Od chvíle, kdy jsme spustili náš e-shop s praženou kávou se nás ptáte, jak vybírat kávu z široké nabídky. Rozhodli jsme se Vám to usnadnit.

Připravili jsme pro Vás originální Kávový rozcestník. Pomůže Vám s rychlým výběrem správné kávy. Určitě ho vyzkoušejte.

 

Banner Kávový rozcestník

 

 


100% arabica z naší pražírny


 

Znáte známé pořekadlo 100 lidí 100 chutí? Káva arabica Vás nadchne díky rozmanitosti, kterou nabízí. Objevíte v ní chutě čokolády, ovoce, karamelu i oříšků.

Zemité chutě najdete v kávě z Hondurasu a Guatemaly. Čokoládu jistě poznáte v kávě z Peru, Nikaragui i Brazílie. Pro ovocnější chutě sáhněte po kávě z Kostariky, Kolumbie či Etiopie.

Nejnovějším přírustkem v naší nabídce čerstvě pražených káv je káva z Keni, která je neskutečně hutná.

 

 

nabidka vyberove arabicy z prazirny Don Franko

 

  

 


Espresso z čerstvě pražené kávy je lepší


 

Máte rádi Espresso? Vyzkoušejte lahodné Espresso směsi pro přípravu především v automatických kávovarech. Ve směsích získáte komplexní chutě díky míchání tří druhů kávy arabica. Kávou robusta dodáváme kávě hořkost, sílu, hutnější pěnu a větší dávku kofeinu. Taková je i Italská espresso směs.

Jemnější chutě a přesto silnou kávu s nádechem čokolády najdete ve směsi Espresso 80. A pokud preferujete ovocitější až osvěžující kávu, směs Espresso Amerika bude správná volba.

 

espresso smes vyrabena v rodinne prazirne don franko

 

 

 


Nechcete kofein, ale chuť ano?


 

Pražíme bezkofeinovou kávu z Kolumbie. Je vyráběná šetrným vodním procesem Swiss Water® a potěší ty z Vás, kdo nemůžete, nebo nechcete kofein, a přesto byste chtěli vychutnávat lahodnou kávu s karamelovou příchutí.

 

 

Kolumbijská káva byla zbavena kofeinu šetrnou Švýcarskou metodou Swiss Water

 

 

 


Káva musí chutnat !


 

Tím, že si koupíte výběrovou kávu, to nekončí. I ta nejlepší káva Vám nemusí chutnat, pokud si ji neumíte správně připravit. Proto jsme pro Vás připravili e-Book Káva musí chutnat, se kterým získáte jistotu v tom, jak si právě Vy připravujete kávu. Objevíte chuť správně připravené kávy.

 

eBook Kava musi chutnat 01 se stinem

 

Zjistit více informací Don Franko

 

 


Navštivte naše výdejní místo osobně


 

Ať už jdete pro Vaši objednávku, nebo jenom chcete ochutnat naší kávu zdarma. Neváhejte a udělejte si procházku či výlet a zastavte se u nás. Potřebujete-li poradit, ať už s kávou či Vašim kávovarem, rádi pomůžeme.

Každý čtvrtek máme pro Vás otevřeno výdejní místo v čase 8:00 - 18:00.

Občas tady pražíme zelenou kávu v testovací pražičce. Po domluvě Vám, s úsměvem na tváři, napražíme kávu přímo před Vámi.

 

Najdete nás v rodinném domku na adrese: Hornická 690, Horní Těrlicko

ODKAZ NA MAPU

 

jsme rodinna prazirna kavy z Terlicka 


Prozkoumejte nabídku naší pražené kávy