AUTOMATICKÝ KÁVOVAR


 

Automatický v nás vyvolává pocit jistoty - ono se to vše udělá samo. U připravené kávy z automatických kávovarů je to pravda. Nemusíte skoro nic dělat, jen nasypete zrnka kávy do správné nádobky, dolijete vodu do nádržky a stisknete tlačítko, za pár chvilek hotovo.

Koupíte-li si však čerstvou kávu z pražírny, může být její výsledná chuť nevýrazná. Je potřeba pohrát si s nastavením hrubosti mletí. Nebojte, je to jednoduché!

 

automatický kávovar Delogi nám slouží už více než 5 let

 

V manuálech od výrobců se většinou dočtete, abyste nechali kávovar nastaven tak jak je, hlavně hrubost mletí zrnek. Je to z toho důvodu, aby se káva ze supermarketů dala vypít :-)

Rozhodnete-li se "vyladit" nastavení hrubost mletí čerstvé kávy - docílíte tak Vámi požadované intenzity, ale především objevíte zcela nové příjemné chutě, kterými čerstvě pražená káva vyniká.

 

nastavení hrubosti mletí má aždý automatický kávovar umístěno na jiném místě, ale nejčastěji je v nádobce kam sypete zrnka kávy

 

 


Jak nastavit hrubost mletí, aby byla Vaše káva dokonalá?


 

Obětujete pár uvařených jednoduchých espress po sobě - odměnou bude Vámi oblíbená chuť a intenzita nápoje. První espresso uvařte tak, že nastavíte mlýnek na co nejjemnější hrubost mletí.

Pozor - v případě, že namelete kávu moc jemně, vůbec Vám neproteče. Nastavte tedy mlýnek na co nejjemnější mletí, kdy Vám ještě káva proteče přístrojem. Hned na to uvařte druhé espresso, kdy naopak nastavíte Váš mlýnek na nejhrubší mletí.

 

espresso z čerstvě pražené kávy Don Franko vyrobeno v automatickém kávovaru

 

První espresso, které připravíte s nejjemněji namletou kávou bude extrémně silné a to druhé zase naopak nevýrazné až vodnaté. Většinou to není výsledek, který očekáváte. Nicméně takto zjistíte krajní hranice chutí Vašeho nápoje.

Postupte dále. Uvařte třetí, čtvrté, případně páté espresso - vždy ale posuňte mlýnek o nějaký ten stupínek k bodu, kdy bude Vaše káva dokonalá. Nebojte se, nic tím nezkazíte. Objevíte pravou dokonalou chuť čerstvě pražené kávy a budete spokojeni.

 

 


POZOR: NÁŠ TIP NA VÝBĚR správné chuti KÁVY


 

Tolik druhů káv, tolik chutí... kdo se v tom má vyznat. Vyzkoušejte náš unikátní kávový rozcestník a objevte kávu, která bude splňovat Vaše preference.


jak vybrat správnou kávu Don Franko

 

Na závěr: Přečtěte si o různých metodách přípravy kávy více!