Pražení kávy


 

V průběhu pražení se ze sušených zelených kávových zrn uvolňuje přes 2000 éterických olejů. Právě ty dávají kávě chuť a aroma. Jak nechat během pražení tyto oleje vyniknout na 100% je tajemství naší pražírny Don Franko.

 

prazic kavy musi sledovat kazdou vterinu deni kolem prazicky a tak to presne delame u nas v prazirne Don Franko

 

Vliv na výsledek pražení kávy má atmosférický tlak, teplota, doba pražení a kvalita kávových zrn. V průběhu pražení je tedy našim úkolem sledovat stav kávových zrn a včas kávu z pražičky vysypat.

Existuje totiž tenká hranice mezi 100% a přepálením. Podívejte se níže na fotky kávy, od zeleného zrnka až po to upražené.

 

 


Neoloupané zrnko kávy


 

Všimněte si, jak složitá struktura se skrývá pod slupkou. Kolik to asi musí dát práce, aby každé zrnko bylo oloupané a připravené k pražení.

 

 

čerstvá káva

 

 

 


Zelená nepražená káva


 

Zelená kávová zrna v sobě uchovávají přes 2000 éterických olejů, díky kterým dostane pražená káva chuť a aroma. Cestují k nám v jutových pytlích mnohdy přes půl planety.

V pražírně máme zelenou kávu ve speciálním skladě, kde hlídáme vlhkost a teplotu vzduchu.

 

 

nepražená káva

 

 

 


Správně pražená káva


 

Čerstvě pražená káva musí chutnat a vonět! Určitě by měla mít matně hnědou barvu. V naší pražírně chceme pražením dosáhnout 100 % chutí a vůní - rozvinout maximum olejů v kávovém zrnu.

Jedině tak se dá vyčerpat ze zrnka vše co má.

 

 

Pražená-káva

 

 

 


Přepražená káva


 

Je na první pohled mastná. Oleje, které mají zůstat uvnitř zrnka se během pražení dostanou na povrch. Často je pak káva hořká a její vůně nemusí být vždy příjemná. Stává se běžně, že se v obchodech setkáte s přepraženou kávou.

 

pražená káva_1 

 

 


Spálená káva


 

Nejen že nevoní dobře, dokonce ani není chutná. Dnes se s takovou kávou snad nikde nemůžete setkat.

 

 

spálená káva

 

 


Čerstvá káva pražená na 100%


 

Díky pražení na 100% získáme výrazné aroma a silnou intenzitu výsledné uvařené kávy. Pražíme v malých dávkách, protože chceme, abyste měli kávu vždy čerstvou. V našem e-shopu můžete vybírat z více než 10 druhů káv a směsí.

S radostí Vám zabalíme voňavý balík naší kávy a pošleme až domů.

 

 

"Ochutnávejte společně s námi širokou škálu chutí čerstvě pražené kávy." Vyberte si čtyři jakékoliv kávy z naší nabídky v balíčku Degustátor. Zabalíme je do menších praktických baleních. Nemusíte se tak bát, že si koupíte velké balení kávy, která Vám chuťově nesedne.

 


nabidka zde - balicek Degustator je slozen ze 4 praktickych sacku naplnenych prazenou kavou z rodinne prazirny Don Franko