Kavárna Don Franko


Za dobu fungování naší pražírny jsme získali spoustu vědomostí o pražení a také samotné přípravě kávy.

Tyto nabité vědomosti jsme spojili s naší původní myšlenkou – vzdělávat Vás, tedy naše zákazníky, v oblasti výběrové kávy.

Máme pro vás otevřeno výjimečné místo, kde se můžeme společně setkávat, ochutnávat a diskutovat o kávové problematice.

 

Každý pátek

10:00 - 17:00

 

Kavárna se v budově Konopného táty pouze nachází, ale veškerá káva zde připravená v sobě konopí neobsahuje :-)

Na místě připravujeme kávu nejčastěji z čisté arabicy a často testujeme kávy s vysokým SCA hodnocením kvality.

Kavárna u Konopného táty
Jsme nadšenci. Jsme tým. A káva nás baví.

Tímto způsobem u nás v kavárně ke kávě přistupujeme. Co u nás určitě najdete je skvělá káva. Tu vám můžeme připravit snad jakýmkoliv způsobem, jaký vás napadne.

Experimentujeme s různými způsoby přípravy a různými druhy kávy. Proto u nás v kavárně připravujeme různě napražené kávy – světlejší i tmavší.

kávovar Rancilio


Při samotné přípravě vás možná překvapí naše preciznost při přípravě, používání váhy, stopek a někdy i matematiky.

Takto kávu připravujeme pokaždé, ať už je to espresso, V60, Chemex, Aeropress, french press nebo cold brewPrávě cold brew vyžaduje velmi dlouhý čas přípravy, kdy je káva prokapávána studenou vodou 4 hodiny. Proto je u nás k dostání nejčastěji v teplých dnech od jara do podzimu, přibližně od 14:00.


Zastavte se u nás, máme rádi otevřené konverzace u šálku dobré kávy. Velmi nás těší, když se někdo z vás zastaví s problémem, který by chtěl vyřešit, nebo s novou myšlenkou, kterou by si chtěl ověřit a společně bychom ji mohli vyzkoušet.


Všechny kávy z naší nabídky pražíme my a také pečlivě kontrolujeme výslednou kvalitu. V dnešní době už používáme různé pražící stroje na různé druhy kávy abychom dosahovali co nejkvalitnějších chutí.

Zelenou sklizenou kávu si necháváme posílat z celého světa. Zaměřujeme se na stále lepší kvalitu, protože kvalitní zrno v sobě velmi pravděpodobně nese kvalitní chuť.

Bobule kávy v mé ruce